A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Нижньосиньовецький ліцей
Тереблеченської сільської ради Чернівецького району Чернівецької області

Поради батькам, як допомогти дитині легше адаптуватися!

Дата: 30.09.2024 10:18
Кількість переглядів: 24

Сьогодення являється перед нами з багатьма випробуючими ситуаціями до яким варто адаптуватися. Адаптація це процес зміни поведінки та психологічних процесів, що дозволяє людині адекватно реагувати на зміни у навколишньому середовищі для досягнення оптимального функціонування та збереження психічного благополуччя.

Адаптація - ключовий психологічний процес, що відіграє важливу роль у нашому житті. Вона описує здатність людини або організму взагалі сприймати нові умови та пристосовуватися до змін, які виникають у навколишньому середовищі.

Завдяки адаптації, ми можемо ефективно реагувати на виклики, що ставлять перед нами життєві ситуації. Цей процес розвивається з дитинства і триває протягом усього життя, допомагаючи нам пристосовуватися до різних соціальних, емоційних, фізичних та інтелектуальних змін. Початок навчання дитини у школі – відповідальний і не простий етап у її житті.

Яке ж важливе питання виникає при вступі до школи: «Як дитина адаптується?» У цей період відбувається дуже багато змін. Це не тільки нові умови життя та діяльності – це й нові стосунки, задачі та обов’язки. Формуються системи відносин дитини зі світом і самим собою,позиція школяра і базові навчальні установки, які в істотній мірі визначають в подальшому успішність його шкільного навчання, ефективність стилю спілкування, можливості особистісної самореалізації у шкільному середовищі. А до будь-яких змін потрібно адаптуватись. Отже, шкільна адаптація це – пристосування дитини до вимог школи й умов шкільного навчання. Це не тільки успішне пристосування до умов даного середовища, а й здатність до подальшого психологічного, особистісного і соціального розвитку.

Поради батькам, як допомогти дитині легше адаптуватися:

1. Дотримання режиму дня, не тільки в будні дні, а й на вихідних та канікулах. Це допоможе вашій дитині достатньо відпочивати, а також відповідально ставитися до часу.

2. Домашні обов’язки. Звучить, можливо дивно, як домашні обов’язки пов’язані з навчанням у школі? Але, виконання домашніх обов’язків є чудовим тренажером подолання труднощів та розвитку сили волі!

3. Обговорювати очікування дитини. Що вона хотіла би вивчити. Важливо виробити у дитини розуміння того, що вона не просто іде в школу, а саме вчитися, отримувати нові знання та використовувати їх.

4. Враховувати інтереси дитини. Якщо дитина відвідує різні цікаві студії, гуртки, секції– це значно підвищує мотивацію та бажання ходити до школи.

5. Єдині правила в школі і вдома. Обговоріть з дитиною ті правила і норми, з якими вона зустрілася в школі. Поясніть їх необхідність і доцільність. При наявності протиріч дитині важко вибудувати власні норми поведінки.

6. Обговорення шкільних справ, стосунків з однокласниками, друзями, вчителями. Важливо вислухати дитину, дати змогу емоційно відреагувати ситуації. Не спішіть давати поради, якщо дитина не запитує.

7. Підтримка та похвала. Допомагайте перебороти труднощі, не акцентуючи на них надмірної уваги. Помічайте успіхи вашої дитини, хваліть навіть за незначні досягнення.

 

Пам’ятайте, що адаптація – це нормальний процес, і всі ми стикаємося зі змінами у своєму житті. Навчання пристосовуватися і розвиватися в нових умовах допомагає нам стати міцнішими та більш стійкими перед викликами життя.



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень